Mistrovství světa 2012 – Billiard-hockey

V termínu 25.-27.05.2012 se ve v polské Wodzislawi Slaski konalo mistrovství světa ve stolních hokejích.

Billiard-hockey (šprtec) je na šampionátu vždy považován za královskou disciplínu a náš klub v ní měl hned sedmičlenné zastoupení. Největší naděje se vkládaly do rukou juniorů. Ti je beze zbytku potvrdili, když juniorskou soutěž vyhrál Patrik Juchelka, stříbrnou medaili získal Jaromír Procházka. Třetí z juniorů – Lukáš Procházka obsadil šesté místo a podtrhl tak výborné výsledky naší silné juniorské generace.

V kategorii žen náš klub reprezentovala Nikola Velebová. Ta bohužel našla přemožitelku v Marcele Kabrdové, i tak je ale druhé místo z mistrovství světa výborným výsledkem.

Medailovou sbírku našeho klubu pak v mužské kategorii rozšířil Martin Kučera, který podlehl ve finále Miloslavu Machovi a obsadil stříbrnou pozici. Dalibor Kyzlink skončil mezi muži šestý, poslední z našich Václav Truhlář obsadil 18. místo.

Martin Kučera a Dalibor Kyzlink se pak jako hráči reprezentačního družstva podíleli na českém triumfu v soutěži družstev a stali se týmovými mistry světa ve šprtci.