Mistrovství ČR 2013, Říčany, 23.11.2013

Malebný hotel Pratol propůjčil své prostory ke konání 34. Mistrovsví ČR ve šprtci. Mistrovství jako takové mělo dvě oddělené části. V jedné části hotelu spolu sváděli nejmenší (mladší žáci, starší žáci) a v další pak probíhali kategorie mužů, žen a juniorů. Systém turnaj v kategorii doznal velkých změn, což mělo za následek odehrání osmi utkání (každého hráče) místo tabulkových sedmi. Ostatní hráli klasickým skupinovým systémem každý s každým.

V kategorii mladších a starších žáků jsme neměli své zástupce a dopadli následovně.
Mladší žáci:
1. Jandečka Vojtěch (BHC 15.ZŠ Most)
2. Tichý Ondřej (FS Sokol Stochov-Pečky)
3. Novák Jakub (BHC Vršovice)

Starší žáci:
1. Sýkora Tomáš (SHL Celio Litvínov)
2. Feruga Jan (BHK Orel Boskovice)
3. Sadil Josef (FS Sokol Stochov-Pečky)

V kategorii juniorů už jsme svá želízka v ohni měli,ale nutno podotknout, že po žních z minulých let jsme tentokrát velké cinkání nemohli očekávat, protože naše silná generace již odrostla a současní junioři byly spíše černými koňmi, kteří mohli překvapit. Bohužel překvapení se nekonalo a naši dva hráči obsadili poslední dvě místa.
Junioři:
1. Müller Ondřej II. (BHC AB STAIN Most)
2. Homolka Robin (BHL Zekatel Žďár n. Sázavou)
3. Šanoba Matěj (SHL Celio Litvínov)

6. Procházka Patrik
7. Šustáček Ladislav

V kategorii žen jsme měli naopak velmi žhavé želízko v ohni a zároveň stálici Nikolu Velebovou. Ta sice již není tak aktivní hráčkou jako dřív, ale na velkých akcích se vždy uměla předvést. Mistrovská tabulka žen se měnila po každém kole a byla zamotaná až do poslední možné chvíle. K našemu potěšení pořadím míchala i naše Nikola, bohužel na titul to nestačilo. Nad její síly byla Verča Grabinská z Ostavy, která tak konečně získala svůj vysněný republikový titul. Velmi příjemným překvapením bylo vystoupení její sesty Míši Grabinské, které v její první aktivní sezóně chyběl jediný gól k zisku titulu, nakonec však skončila smolně čtvrtá.
Ženy:
1. Grabinská Veronika (Šprtmejkři Ostrava)
2. Velebová Nikola (Orel Královo Pole)
3. Foltýnová Milada (Prague NHL)

Při absenci lídra prvoligového týmu Martina Kučery v letošní sezóně jednotlivců náš klub neměl vyloženého favorita na zisk titulu, ale kdokoliv z trojice Procházka J., Kyzlink, Juchelka mohl překvapit, protože svoje kvality již dříve předvedl. Bohužel ambice ani jednoho z nich se nenaplnili a skončili hluboko v poli poražených. První mužský republikový titul získal Pavel Koloděj, kterému v posledním kole stačila remíza v zápase s Kubou Davidem, kterou nakonec i uhrál.
Muži:
1. Koloděj Pavel (Šprtmejkři Ostrava)
2. David Jakub (BHK Orel Boskovice)
3. Alexandrov Pavel (Prague NHL)

12. Procházka Jaromír
21. Kyzlink Dalibor
30. Juchelka Patrik

Na závěr bych rád poděkoval za další dobře uspořádané mistrovství v krásných prostorách. Myslím, že v Říčanech se vztyčenou sebrali rukavici, kterou loni hodila do ringu Praha svým mistrovstvím a poslala ji dál minimálně na stejné úrovni.
Jedinou kaňkou byla neochota některých hráčů (úmyslně nejmenuji, každý ať si to přebere po svém) zúčastnit se mistrovství nejen jako hráč, ale také jako rozhodčí, což mělo za následek akorát zbytečné časové průtahy.