MČR Ostrava, 28. 11. 2015

K 15letému výročí založení klubu si Šprtmejkři Ostrava nadělili kromě titulu v 1. lize družstev také pořádání Mistrovství ČR. Jeho dějištěm se staly prostory krásného hotelu Vista ležící v Ostravě-Zábřehu. Náš klub měl zastoupení pouze v mužské kategorii, ovšem i přesto trio Kučera, Juchelka, Procházka pomýšlela na velké úspěchy. Do turnaje se nakonec dostal i čtvrtý člen naší výpravy Láďa Šustáček, který byl prvním náhradníkem.

Kategorie muži byla tradičně nabitá dobrými hráči a o titulu mohla reálně uvažovat většina startovního pole. Od začátku se hrálo velmi opatrně a tak mnoho zápasů končilo remízou. Hned v prvním kole na sebe narazili naše dvě největší naděje na úspěch Kučera s Juchelkou. Tentokrát však žák překonal svého učitele a vítězstvím si Patrik zajistil dobrý vstup do turnaje. Naopak Martinovi se od tohoto zápasu lepila smůla na paty. Zvlášť když v druhém kole narazil na dalšího z našich borců Láďu Šustáčka, se kterým i přes velký tlak pouze remizoval. Do popředí průběžného pořadí se kromě Juchelky prosadil také Jarek Procházka. A aby byl náš klubový přebor téměř dokonán narazili na sebe hned ve třetí kole. I přes to, že si Jarek dokázal vypracovat solidní vedení, zápas nakonec skončil remízou. Jak se později ukázalo, pro Jarka měl tento výsledek cenu zlata. Do předposledního kola oba dva mohli pomýšlet na titul. Patrik však nezvládl zápas s domácím Pavlem Kolodějem a tak byl odsouzen k boji o příčky nižší. Když pak Koloděj v posledním kole porazil i Jarka, celá výsledková listina se zamotala a o pořadí na stupních vítězů musely rozhodnout pomocné body. Že je Jarek dítě štěstěny se potvrdilo i tentokrát, protože se stal mistrem republiky pro rok 2015, druhé místo nakonec připadlo lídrovi modřických Dragons Miroslavu Škorpíkovi. Úspěch v průběhu celé sezóny pro domácí pak potvrdil třetím místem Pavel Koloděj.

Medailové umístění:

 1. místo: Jaromír Procházka (SHL SDS EXMOST Brno)
 2. místo: Miroslav Škorpík (BHC Dragons Modřice)
 3. místo: Pavel Koloděj (Šprtmejkři Ostrava)

Umístění našich dalších hráčů:

8. místo – Patrik Juchelka
20. místo – Martin Kučera
22. místo – Ladislav Šustáček

Kategorie žen neměla jasnou favoritku i když největší zálusk na titul si mohla dělat Petra Zajíčková, která měla výbornou letošní sezónu. Ovšem její pronásledovatelky ji double jistě nechtěli přenechat. Soutěž byla od začátku velmi vyrovnaná, což se potvrdilo i v konečném pořadí. O umístění na 2.-4. místě totiž museli rozhodnout pomocná kritéria, jako jsou vzájemné zápasy, vstřelené branky apod., protože všechny tři hráčky skončily s bilancí 4-1-2. Smolná bramborová medaile nakonec zůstala na Kateřinu Klimkovou (Future). Dlouhodobou dominanci v ženském šprtci pak potvrdili hráčky ze Žďáru n. Sázavou. Bronzová skončila nakonec Petra Zajíčková a stříbrná Marcela Kabrdová. Zaslouženou vítězkou se pak stala Milada Foltýnová, která za celý den nepoznala hořkost porážky.

Medailové umístění:

 1. místo: Milada Foltýnová (Prague NHL)
 2. místo: Marcela Kabrdová (BHL Zekatel Žďár n. Sáz.)
 3. místo: Petra Zajíčková (BHL Zekatel Žďár n. Sáz.)

Kategorie juniorů měla nakonec pouze 7 účastníků, a tak na každého hráč zbyl v jednom kole volný los. Za největšího favorita mohl být považován Simon Kaňa, který po celou sezonu prokazoval stabilní výkonnost a dobré výsledky. Že se předpoklady nemýlili prokazoval hned od začátku soutěže a vcelku pohodlně si dokráčel pro zasloužený republikový titul. O další příčky však probíhal tuhý boj. Nejlépe se vedlo Martinu Bednářovi, který zúročil i zkušenosti nasbírané v letošní prvoligové soutěži mužstev. O třetím místu rozhodl lepší rozdíl ve skóre a to nakonec připadlo Tomáši Tichému.

Medailové umístění:

 1. místo: Simon Kaňa (Gunners Břeclav)
 2. místo: Martin Bednář (BHL Zekatel Žďár n. Sáz.)
 3. místo: Tomáš Tichý (BHC CorroTech Radošovice)

I kategorie starších žáků byla poznamenaná účastí pouze 7 hráčů. Jednoznačným favoritem byl Patrik Tirpák, který i přechodu do této kategorie dokazuje své kvality, když naprosto suverénně ovládl Český pohár. Že i letos chce získat double dokazoval od prvních zápasů a i přes rozpačitý závěr se mu to nakonec i podařilo. Dalším hráčem s vysokými ambicemi byl Jiří Dohnal, jenž Tirpákovi po celý den dýchal na záda, ale na víc než druhé místo to nakonec nestačilo. Třetí místo pak obsadil nejmladší z břeclavské výpravy na letošní Mistrovství republiky Jan Pekkala.

Medailové umístění:

 1. místo: Patrik Tirpák (Fluke Kohoutovice)
 2. místo: Jiří Dohnal (Valašské Meziříčí)
 3. místo: Jan Pekkala (Gunners Břeclav)

Kategorie mladších žáků většinou nemá favorita a záleží hlavně na aktuální formě. Tu nejlepší si až z dalekého Mostu přivezla Valentina Grimmová, která měla stejnou zápasovou jako druhý Matyáš Macas. V její prospěch hovořil vyhraný vzájemný zápas. Že ve Žďáře umí vychovávat mladé talenty pak dokázal třetím místem Jiří Koubský Jun.

Medailové umístění:

 1. místo: Valentina Grimmová (Real Draci 18. ZŠ Most)
 2. místo: Matyáš Macas (BHC Vršovice)
 3. místo : Jiří Koubský Jun. (A. Počtová-papírnictví Žďár n. Sáz.)