MČR Hora Sv. Kateřiny, 29. 11. 2014

K pořádání celkově již 35. mistrovství České republiky se letos nepřihlásil žádný pořadatel, a tak bylo zvoleno náhradní a ekonomicky úsporné řešení. To spočívalo v konání mistrovství v Hoře Sv. Kateřiny, což je malá vesnička nedaleko Litvínova, v místní základní škole a ubytování bylo zajištěno v přilehlé ubytovně. I když se jednalo spíše o provizorní řešení, tak jsme byli svědky zajímavé a hezké republiky, jak už po stránce výkonnostní, tak i po stránce organizační a za to týmu organizátorů patří velký dík. Nyní se však přesuňme k samotným výkonům.

Muži: Z našeho klubu se na letošní mistrovství republiky probojovalo celkem pět hráčů a všichni startovali v mužské kategorii, která se opět hrála švýcarským hracím systémem. I když každý z hráčů odjížděl na republiku s různými ambicemi. nakonec se většina našich borců pohybovala v průběžných výsledcích turnaje velmi blízko u sebe. Bohužel to však nebylo v horních patrech tabulky, protože čtveřice Juchelka, Kyzlink, Šustáček a Zemek se neustále vyskytovala okolo posledních příček. Čestnou výjimkou byl náš dlouholetý lídr Martin Kučera, který až do posledního kola bojoval o umístění na stupních vítězů. Nezvládl však poslední zápas s Miroslavem Škorpíkem (BHC Dragons Modřice), který se díky tomuto vítězství dostal až na třetí místo, a skončil celkově 11. Překvapení pro všechny zúčastněné pak předvedl Milan Tichavský (Šprtmejkři Ostrava), jenž nepoznal hořkost porážky, což mu nakonec při dvou remízách stačilo na celkové druhé místo (remizoval i s pozdějším mistrem). Suverénem letošní sezóny však byl Tomáš Fleišman (BHC AB STAIN Most). Ten pouze jednou remizoval a po zásluze tak k letošnímu zisku Leader Trohpy pro nejlepšího hráče 1. ligy družstev přidal i titul mistra republiky. Díky tomuto vítězství také zkompletoval velmi zajímavou sbírku, protože se jako první hráč v historii stal držitelem republikových titulů ve všech po sobě jdoucích kategorií (od mladšího žáka po muže).

1. místo: Tomáš Fleišman (BHC AB STAIN Most)
2. místo: Milan Tichavský (Šprtmejkři Ostrava)
3. místo: Miroslav Škorpík (BHC Dragons Modřice)

Umístění našich hráčů:

11. místo – Martin Kučera
22. místo – Patrik Juchelka
28. místo – Dalibor Kyzlink
30. místo – Ladislav Šustáček
32. místo – Jiří Zemek

Ženy: I přes to, že v letošním ročníku chyběly některé ostřílené hráčky z let minulých, slibovaly republikové boje žen opět velmi zajímavou a napínavou bitvu. Tento předpoklad byl hned od začátku naplňován, což dokazuje velmi vysoký počet remíz. Velmi dobrý start předvedla Petra Zajíčková (BHL Žďár n. Sázavou), která vyhrála první tři zápasy a pak si díky remízám ve zbývajících čtyřech zápasech dokráčela až pro titul mistryně republiky. Na druhém místě skončila hráčka, jenž má vždy jen ty nejvyšší ambice, ale letos za vítězkou zaostala o jednu prohru a byla jí Veronika Grabinská (Šprtmejkři Ostrava). Bronz pak také putoval do Žďáru zásluhou Marcely Kabrdové.

1. místo: Petra Zajíčková (BHL Žďár n. Sázavou)
2. místo: Veronika Grabinská (Šprtmejkři Ostrava)
3. místo: Marcela Kabrdová (BHL Žďár n. Sázavou)

Junioři: V kategorii juniorů se nakonec sešlo pouze 7 hráčů a velkou převahu měli hráči z Mostecka, kteří také patřili k největším favoritům. Hned v první zápase se utkali dva z největších favoritů  Matěj Šanoba (SHL StarColor Litvínov) a vítěz Českého pohráru Ondřej Müller II. (BHC AB STAIN Most). Šťastnější v tomto zápase byl nakonec Šanoba, jenž zvítězil a pak si již vcelku pohodlně dokráčel pro mistrovský titul. Na Müllera tak zbylo druhé místo a společnost na stupních vítězů jim dělal oddílový kolega Matěje Šanoby ze SHL StarColor Litvnínov Tomáš Sýkora.

1. místo: Matěj Šanoba (SHL StarColor Litvínov)
2. místo: Ondřej Müller II. (BHC AB STAIN Most)
3. místo: Tomáš Sýkora (SHL StarColor Litvínov)

Starší žáci: Naopak kategorie starších žáků neměla vyloženého favorita, ale na titul mohla pomýšlet většina startovního pole. Velmi dobře se zde prezentoval klub Manver Pečky, který vyslal do boje tři zástupce a tuto účast dokázal proměnit ve dva cenné kovy. Konkrétně za třetí místo Miroslav Cmár, který měl stejnou bilanci jako druhý Michal Cvrček, ale v jeho neprospěch hovořil právě vzájemný zápas těchto dvou hráčů. Nejlepší formu si však letos přivezl Vojtěch Jandečka (BHC AB STAIN Most „B“) jenž se s bilancí 5-1-1 stal dalším letošním mistrem republiky z mostecké mládežnické líhně.

1.místo: Vojtěch Jandečka (BHC AB STAIN Most „B“)
2. místo: Michal Cvrček (Manver Pečky)
3. místo: Miroslav Cmár (Manver Pečky)

Mladší žáci: V kategorii mladších žáků byl největším favoritem vítěz Českého poháru Patrik Tirpák (Fluke Kohoutovice) hrající v letošní sezóně v opravdu skvostné formě. Patrik tlak ustál a se čtyřmi výhrami a jednou prohrou si nakonec došel pro pohár pro mistra republiky. Na druhém místě skončil Jan Chládek (KSH StarColor Meziboří), kterého mohl těšit alespoň fakt, že jako jediný dokázal porazit budoucího mistra. Třetí místo pak putovalo opět do Mostu zásluhou Miroslava Suchomela hrající za mostecké béčko.

1. místo: Patrik Tirpák (Fluke Kohoutovice)
2. místo: Jan Chládek (KSH StarColor Meziboří)
3. místo: Miroslav Suchomel (BHC AB STAIN Most „B“)

 

Máme za sebou další vydařené mistrovství republiky, které díky dlouhodobé a kvalitní práci s mládeží ovládli hráči mosteckého regionu napříč kategoriemi. Nyní již můžeme směle vyhlížet sezónu 2015 startující v prosinci tohoto roku.

Štítky: