Květnový souhrn

První květnový víkend byl ve šprtcovém programu tradiční turnaj Russia Open spojený s mezinárodním finále družstev. Vzhledem k velké vzdálenosti vyrazilo z Česka do této destinace pouze tříčlenné družstvo hráču z mosteckého regionu. Ti nejdřív opanovali sobotní turnaj jednotlivců když vyhrál Michal Justra před Daliborem Frýbou. Mezi tři naše zástupce se dokázal vklínit z domácích řad bronzový Pavel Nemudrov, který tak odsunul Jakuba Hasila na nepopulární čtvrtou pozici. Svoji formu potvrdili Češi i v neděli, kdy jednoznačně ovládli i týmovou soutěž a domů tak odvezli i druhé zlato.

Následující víkend, tedy konkrétně v sobotu 14. května byla v kalendáři další mezinárodní akce. Tentokrát ovšem na nedalekém Slovensku, v tradiční baště v Senici. Díky tomu sem dorazilo i mnoho hráčů z Česka, bohužel však bez účasti hráčů našeho klubu, a tak turnaj měl slušnou úroveň. Nejlépe si v turnaji Miroslav Škorpík, jenž v Česku hájí barvy BHC Dragons Modřice. Druhý skončil jeho oddílový kolega Jaroslav Frankl Jun. A bronz si odnesla ikona mezinárodního šprtce Jakub Hasil.

Největší akcí tohoto měsíce byl však bezpochyby turnaj kategorie ČP 36, jehož hostitelem byl klub z Dobré Vody u Českých Budějovic. Turnaje se zúčastnilo slušných 73 hráčů a hráček z různých koutů republiky. Hráči našeho klubu samozřejmě nemohli chybět s nejvyššími cíli, avšak čekalo se, že hráči domácího klubu, jež se dlouhodobě drží na špici 1. ligy družstev, si budou chtít ponechat cenné kovy doma. Turnaj byl od začátku velmi vyrovnaný a i když se hráči našeho klubu neprosazovali tak výrazně jako na jiných turnajích, poměrně dlouho si uchovávali šanci na umístění na stupních vítězů. Nevyšel jim však závěr a nakonec jim těsně unikla i první desítka. Jestli mohl být někdo nadmíru spokojen s tímto turnajem, tak to byla dvojice hráčů THE Orel Bohunice Martin Vrána (2. místo) a Jakub Martinčič (3. místo). Nad jejich síly byl pouze Jakub David z BHK Orel Boskovice.

Umístění našich hráčů:

11. místo – Jaromír Procházka
13. místo – Patrik Juchelka
25. místo – Ladislav Šustáček
34. místo – Martin Kučera

 

Štítky: