Červnový souhrn

V měsíci červnu byl kromě mnoha turnajů nejnižší kategorie (expres) v kalendářích hráčů červeně zakroužkován víkend 11. a 12. června, protože to byl termín určený pro konání Českomoravského poháru družstev, jehož pořádání se pro letošní rok ujal náš klub a využil pro něj tradiční prostory ZŠ Košínova Brno. Specifičnost této soutěže spočívá v tom, že se zde jednak poměřují prvoligové a druholigové týmy, ale také zde mají jedinečnou možnost různé hobby týmy poskládané z bývalých či rekreačních hráčů zahrát si proti nejlepším republikovým týmům. A díky hracímu systému na jednu směnu na třech stolech také nemusí být úplně bez šance. My jsem bohužel dokázali díky špatným časovým možnostem našich hráčů poskládat pouze jeden tým v sestavě Kučera, Juchelka, Procházka, Sáček a Šustáček. Celkem se přihlásilo 17 mužstev. Do nedělního finále postupovalo pouze pět nejlepších týmů a tak to byl vyrovnaný boj až do posledních kol. Z prvního místa nakonec postoupil bohunický Doudeen Team, druzí v semifinále skončili hráči prvoligové Prague NHL, na třetím místě se objevilo největší překvapení B-tým Orla Boskovice, čtvrté místo si pohlídali hráči našeho týmu a postupovou pětici uzavíral další prvoligový tým BHC Dragons Modřice.
V neděli pak bylo na řadě finále, kde hrál každý s každým. Paralelně s finále probíhal turnaj jednotlivců kategorie ČP 12, kterého se zúčastnili převážně hráči týmu, jež do nedělního finále nepostoupili. Finále bylo od začátku vyrovnané avšak my jsme se úplně nepotkali s formu, takže i přes skvostnou formu lídra Martina Kučery se zbytek týmu nedokázal dostat z letargie a stačilo to pouze na celkové 4. místo. V ČMP zvítězili poměrně suverénně hráči BHC Dragons Modřice (Škorpík, Frankl, Boháček Vít, Boháček Martin) před stříbrným Doudeen Teamem (Franěk Michal, Vrána, Martinčič Jakub, Majer) a bronzovou Prague NHL (Vančura, Foltýn Sen., Foltýn Jun., Smolík, Duchoň). Turnaj jednotlivců pak ovládl Josef Procházka Jun. (BHK Orel Boskovice), druhý skončil Matěj Šanoba (BHC StarColor Most) a třetí byl oddílový kolega vítěze Jakub David.
V následujících dvou měsících je na programu tradiční prázdninová pauza a soutěže se opět naplno rozběhnou začátkem září.

Štítky: