1.liga družstev, 09.04.2011

V 1.lize jsme zatím stoprocentní.

Výborně jsme odehráli i druhé kolo 1.ligy družstev a tak po odehraných 3 zápasech je naše bilance zatím stoprocentní. Stejnou výchozí pozicí se může pyšnit už jen WIP Reklama Dobrá Voda.

Tentokrát jsme vyráželi do Uherčic, odkud se body odváží nelehko, jako soupeř nás čekal kromě domácích také Žďár nad Sázavou. V prvním zápase dne jsme nastupovali proti Uherčicím. Zápas začal velice opatrně, po první směně jsme vedli 1:0. Domácí jakoby ještě spali, toho jsme využili v druhé směně ke zvýšení na 3:1, ve třetí pak na 6:2. Tento náskok už jsme si pohlídali a celkově tak Uherčice zdolali 11:6.

V zápase č. 2 nastoupily Uherčice proti Žďáru. Kdo by čekal jednoznačnou záležitost, mýlil se. Bojovní žďáráci celý zápas mírně prohrávali, po čtvrtém kole však srovnali na průběžných 8:8. Po první třetině páté směny Uherčice vedly na všech stolech a asi jen blázen by si vsadil na Žďár. I já bych si asi při pohledu na tiket s takovou sázkou ťukal prstem na hlavu, takhle rozehranej zápas se přece nedá prohrát! Bojovné družstvo z Vysočiny dokázalo že „nic není nemožné“ a v posledních minutách zápas dokázalo zvrátit ve svůj prospěch.

Hodně síly stálo Žďár otočit Uherčicím slušně rozehranou partii, protože v našem vzájemném zápase nekladli žádný odpor. Po směnách (4:1, 8:2, 12:2, 15:4) se konečné skóre vyhouplo na 19:5 v náš prospěch.

Po dvou kolech jsme tedy zatím se ziskem šesti bodů stoprocentní, doslova křest ohněm nás čeká v červnovém kole na půdě vedoucí Dobré Vody. Ta, společně s Boskovicemi, bude naším příštím soupeřem.