1.liga družstev, 07.02.2015

hrací stůl na šprtec

Los letošního ročníku 1. ligy družstev nás poslal v prvním kole do nedalekého Žďáru n. Sázavou, kde nás čekal domácí BHL Zekatel Žďár n. Sázavou a SHC Bizoni Uherčice. Naše sestava byla pro toto kolo poněkud netradiční. Kostru týmu tvořili stabilní články týmu (Kučera, Kyzlink, Truhlář, Juchelka), ale tentokrát je doplnili Jarek a Patrik Procházkové a od biatlonových tratí v nedalekém Novém Městě si odskočil nám vypomoci i Tomáš Sáček.

Prvním zápasem dne byl náš souboj s domácími, ve kterém jsme byli papírovými favority. Opak byl však pravdou a po našem tradičně vlažnějším úvodu byl stav po první směně 3:1 pro domácí. Ve druhém kole naši borci sice trochu zabrali a nakonec z toho bylo kolo +1, ale stále jsme v zápase o bod zaostávali. Žďár nepřestával srdnatě bojovat o úvodní překvapení sezóny a stav před posledním kolem byl vyrovnaný 6:6. V posledním kole nám také zle zatápěli, ale zejména díky zvládnuté koncovce na všech pěti stolech jsme se nakonec mohli radovat z vítězství v poměru 10:6

Hned po náročném zápase s domácími nás čekal další nepříjemný soupeř z Uherčic, který sice dorazil pouze v pěti hráčích, ale hned na úvod představil novou posilu v podobě Martina Součka hostujícího z Bohunic. Tentokrát nám úvod zápasu vyšel a hned od úvodního kola jsme se ujali mírného vedení. Uherčice se mocně snažili ztrátu dohnat avšak naši borci si počínali zkušeně a nakonec uhájili vítězství ve velmi těsném poměru 10:9. Na úvod sezóny jsme si tak připsali plný počet čtyř bodů a položili tak slušný základ do dalších bojů.

V posledním zápase dne se pak stali nezávislými pozorovateli v zápase mezi Žďárem a Uherčicemi. Ovšem rozhodně jsme se nenudili, protože se bylo na co dívat. Domácí se nenechali otrávit nevydařenou koncovkou v zápase s námi a hned od úvodních kol trápili další papírově silnější tým. Zápasem byl po celou dobu vyrovnaný a před posledním kolem byla v ukazateli skóre remíza, tentokrát 8:8. Ale hráči Žďáru jako by se nepoučili ze svých chyb z předchozího zápasu a poslední kolo opět nezvládli a po bojovném výkonu tak museli strávit porážku v poměru 8:12.

Statistiky našich hráčů:

  • Kučera Martin – 7 0 2 (34:18)
  • Truhlář Václav – 4 4 1 (22:14)
  • Juchelka Patrik – 4 4 2 (28:30)
  • Kyzlink Dalibor – 3 1 1 (19:7)
  • Procházka Patrik – 2 4 2 (19:18)
  • Sáček Tomáš – 0 1 3 (6:12)
  • Procházka Jaromír – 0 1 4 (9:16)
Aktuální tabulku 1.ligy najdete na stránkách Unie hráčů stolního hokeje v rubrice 1.liga.