MS Most 16. – 17. 4. 2016

Ihned po skončení turnaje ve šprtci měli možnost ukázat své schopnosti také hráči táhlového hokeje Chemoplast. V sobotním odpoledni byl na programu turnaj jednotlivců a sliboval zajímavé souboje, protože dorazili i specialisté ze Slovenska a Švédska. Náš klub měl zastoupení opět pouze v mužské kategorii, kde ovšem patří v Česku mezi nejužší špičku této disciplíny.

Muži:

Celkem se turnaje zúčastnilo 30 hráčů a jen těžko by se hledal favorit. Hrálo se švýcarským systémem na pět kol, takže jedna prohra hned v úvodu mohla být rozhodující. Nejvíce z Čechů byl vidět člen reprezentace Jaromír Foltýn Sen. Ze zahraničních hráčů o sobě dávali nejvíce vědět Branislav Skoček ze Slovenska a všestranný švédský hráč Michael Gellerstam. Dařilo se také reprezentačnímu kouči Ondřeji Černému a našemu Martinu Kučerovi, kteří také bojovali o medaile. Za nimi pak byla smečka pronásledovatelů, ve které se seřadil i zbytek hráčů našeho klubu. Turnaj byl napínavý a nakonec měl i dramatické vyústění, kde o titulu rozhodli opět pomocné body. Ty nakonec přiřkly vítězství Branislavu Skočkovi. Druhé místo pak získal pro české barvy Jaromír Foltýn Sen. Úspěch pro severské hráče pak zajistil bronzem Michael Gellerstam.

Stupně vítězů:

1. místo – Branislav Skoček (Slovensko)
2. místo – Jaromír Foltýn Sen. (Česká republika)
3. místo – Michael Gellerstam (Švédsko)

Umístění našich hráčů:

5. místo – Martin Kučera
7. místo – Ladislav Šustáček
8. místo – Patrik Juchelka
9. místo – 
Jaromír Procházka
13. místo – Václav Truhlář

Ženy:

V ženách se sešlo celkem osm hráček, takže opět hráli vzájemně každá s každou. Nejvyšší ambice opět měly hráčky z Česka, avšak překvapit mohly i hráčky ze Slovenska, které měli hned trojí zastoupení. Opět se vyskytla spousta remíz, ale pouze jedna hráčka zůstala neporažena. Byla jí Marcela Kabrdová, která tak získala další cenný titul do své sbírky. Na druhém místě skončila naděje domácích Kateřina Doležalová. Nakonec to zacinkalo i pro naše východní sousedy, když třetí místo získala Alexia Chlebanová.

Stupně vítězů:

1. místo – Marcela Kabrdová (Česká republika)
2. místo – Kateřina Doležalová (Česká republika)
3. místo – Alexia Chlebanová (Slovensko)

Junioři:
Největšími favority v této kategorii byli hráči, kteří zde byli na domácí půdě a v Česku hájí barvy Black Sharks Most Lukáš Doležal a Jan Kusý. Jejich největším soupeřem měl být Damián Chlebana ze Slovenska, který se na tuto disciplínu také specializuje. Předpoklady byly z velké části naplněny, ale přece jen se vyskytlo jedno překvapení. Byl jím Simon Kaňa, který se dokázal probít na stupně vítězů na druhé místo. Nad jeho síly byl pouze nový člen reprezentačního týmu Lukáš Doležal. Bronz pak bral Jan Kusý. Na Daimána Chlebanu pak zbyla nepopulární čtvrtá pozice.

Stupně vítězů:

1. místo – Lukáš Doležal (Česká republika)
2. místo – Simon Kaňa (Česká republika)
3. místo – Jan Kusý (Česká republika)

V neděli pak byl na programu dne souboj reprezentačních týmů a Česko obhajovalo zlaté medaile. Také v tomto družstvu měl náš klub dvojí zastoupení. Byl jím Václav Truhlář a Patrik Juchelka. Díky výsledkům jednotlivců jsme byli nasazení rovnou do semifinále turnaje, kde na nás čekali nepříjemní Švédové, kteří jsou známí svoji rychlou hrou a všestranností. Až překvapivě jednoduše jsme si s nimi dokázali poradit a proklouzli jsme do finále po vítězství v poměru 6:2. Druhé semifinále bylo pravým opakem. Nejprve si Rusko dokázalo vypracovat výrazný náskok, ale Slováci zabrali a dokázali v poslední směně vyrovnat na 4:4. O postupujícím tak rozhodl jediný vstřelený gól ve prospěch Slovenska. V souboji o bronz se pak Rusové nedokázali vzpamatovat ze ztráty takřka jistého vítězství a nekladli Švédsku výraznější odpor. Ti tak po vítězství 5:2 získali bronzové medaile. Zdálo se, že Slováci jsou politi živou vodou a dal se očekávat tuhý boj. Opak byl pravdou. Až s ledovým klidem jsme přistoupili k tomuto souboji a po dvou směnách bylo rozhodnuto. Nakonec jsme zvítězili stejným poměrem jako v semifinále (6:2) a zaslouženě obhájili zlaté medaile.

Multitable:

V neděli bylo také vyhlášní soutěže Multitable, což je vlastně hodnocení všestrannosti, kdy se sčítají umístění z jednotlivých disciplín. V kategorii mužů se vyhodnocení stalo dominantní záležitostí našeho klubu protože zvítězil Martin Kučera, druhý byl Patrik Juchelka a třetí Jaromír Procházka. V ženách zvítězila Marcela Kabrdová před druhou Kateřinou Doležalovou a třetí Petrou Zajíčkovou. Totální českou nadvládu zkazil v juniorech Jan Pekkala, který zvítězil před stříbrným Lukášem Doležalem a bronzovým Simonem Kaňou. V hodnocení týmů pak Česko suverénně zvítězilo před druhými Slováky a třetím Švédskem.

Muži:

1. místo – Martin Kučera (Česká republika)
2. místo – Patrik Juchelka (Česká republika)
3 místo – Jaromír Procházka (Česká republika)

Ženy:

1. místo – Marcela Kabrdová (Česká republika)
2. místo – Kateřina Doležalová (Česká republika)
3. místo – Petra Zajíčková (Česká republika)

Junioři:

1. místo – Jan Pekkala (Finsko)
2. místo – Lukáš Doležal (Česká republika)
3. místo – Simon Kaňa (Česká republika)

Týmová soutěž:

1. místo – Česká republika
2. místo – Slovensko
3. místo – Švédsko