Mistrovství ČR 2012 – táhlový hokej Chemoplast

Čtyři zástupci našeho klubu se probojovali na letošní mistrovství ČR v táhlovém hokeji Chemoplast.

V kategorii mužů nás reprezentovali Jaromír Procházka a Martin Kučera. Procházka nedokázal ani jednou zvítězit a s pěti remízami a dvěma prohrami obsadil konečné šesté místo. Kučerovi, který obhajoval loňské senzační stříbro unikl postupu do Play off v posledním zápase s Tomášem Vítámvásem a musel se tak spokojit s pátým místem.

O poznání lépe se vedlo našim juniorům, kteří dotáhli své snažení k medailím. V semifinále si totiž oba poradili se stále se lepšícími mosteckými juniory Laštůvkou a Doležalem a utkali se ve finále. V něm prokázal více zkušeností Patrik Juchelka a tak stejně jako loni i letos putuje titul mistra ČR juniorů do Brna. Jako nůž máslem procházela až k titulu mezi ženami Marcela Kabrdová ze Žďáru nad Sázavou. Skóre 34:2 hovoří za vše.

Namlsáni dvěma medailemi z jednotlivců jsme vstoupili do odpolední soutěže družstev s cílem přivézt jeden z pohárů za družstva do Brna. Loňské druhé místo z finále i vítězství v letošním evropském poháru nás stavělo do role jednoho ze spolufavoritů.

V základní skupině jsme obsadili vedoucí pozici, což nám zajišťovalo vstupenku do semifinále. Tím však naše cesta nekončila a po semifinálové výhře 5:3 nad Žďárem a finálovým triumfem nad Misí Beta jsme vybojovali titul mistrů ČR v soutěži družstev.

Statistiky našich šampionů:

  • Kučera Martin – 8 1 0 (25:4)
  • Šustáček Ladislav – 5 1 3 (15:9)
  • Juchelka Patrik – 4 3 3 (22:14)
  • Procházka Jaromír – 2 1 2 (7:7)