Mistrovství ČR 2011 – táhlový hokej Chemoplast

Pětičlenná výprava ve složení: Jaromír Procházka, Patrik Juchelka, Ladislav Šustáček, Lucie Raková a Martin Kučera vyrazila v sobotu 17. prosince do Střediska volného času v Mostě, aby odvezla pokud možno co největší počet pohárů z mistrovství České republiky v táhlovém hokeji Chemoplast. Mostecký region měl letos suverénně největší počet zástupců v soutěžích táhlového hokeje a tak se po zásluze ujalo pořadatelství místní Sdružení mládeže SHSK Severozápad a již zmíněné SVČ Most.

Letos byly připraveny moc pěkné sady pohárů nejen pro jednotlivce ale i pro odpolední soutěž družstev. Na poháry měli pomyšlení především naši junioři, cíle Martina Kučery v mužích a Lucky Rakové v ženách byly mířeny někde těsně pod stupně vítězů. Podle tajného zdroje z klubu víme, že v nějaký ten lesklý pohár také tajně doufali.

8 juniorů, 8 mužů a 7 žen na startu hrálo systémem každý s každým, do play off postupovali čtyři nejlepší hráči (hráčky). Skvěle se svého cíle ujali naši junioři, všichni tři skončili na postupových pozicích, play off pak navíc proměnili ve svůj triumf. O titulu mistra ČR rozhodl napínavý pětizápasový souboj mezi Patrikem Juchelkou a Jaromírem Procházkou. Štěstí bylo dnes nakloněno Jarkovi a tak se stal překvapivě mistrem ČR. Druhý skončil Juchy, třetí místo vybojoval Láďa Šustáček.

Na tomto místě bych rád pochválil hráče juniorské kategorie v našem klubu. V letošním roce totiž naši junioři obsadili kompletní medailové pozice na mistrovstvích ČR v táhlovém hokeji, air-hockeyi i billiard-hockey – šprtci. Na mistrovství světa Multitable 2012 v Polsku budou jistě patřit mezi horké favority na medaile.

Náš klub překvapil na MČR ještě jednou. To když Martin Kučera v mužích nejen že postoupil do play off, v jeho semifinále navíc zdolal Ondřeje Černého z Mostu. Ve finále pak nestačil na úřadujícího mistra ČR i Evropy Jana Vachtarčíka a odváží nečekané stříbro.

Svou první účast na vrcholné akci táhlového hokeje se nepovedlo zúročit v úspěch Lucce. Ta jen těsně nepostoupila do závěrečných bojů a obsadila 5. místo.

V odpolední soutěži družstev obsadilo naše družstvo 2. místo, když nestačilo jen na Černé Zlobry (v sestavě bratři Černí a O.Frýba). Třetí místo vybojovala MISE FBI. (družstvo Jar. Foltýn a spol.).

Díky výše uvedeným pořadatelům a také Sdružení mládeže SHSK na jehož stránkách si můžete přečíst článek o povedeném mistrovství ČR v táhlovém hokeji Chemoplast.