Táhlový hokej Chemoplast – mistrovství ČR 2010

Nikola Velebová mistryní ČR 2010 v táhlovém hokeji Chemoplast

Den po MČR ve šprtci hostila Ostrava také mistrovství České republiky v táhlovém hokeji Chemoplast. V kategoriích mužů, juniorů i žen jsme měli své zastoupení a doufali, že i tentokrát vyválčíme nějaký ten pohár.

Asi největší naděje z našeho pohledu se vkládaly do Nikoly Velebové, která do finálového turnaje nastupovala coby obhájkyně titulu. Po vítězství v základní skupině porazila v play off jednoznačně Petru Zajíčkovou 3:0 na zápasy a ve vyrovnaném finále i Marcelu Kabrdovou poměrem 3:2 na zápasy. Stala se tak staronovou mistryní České republiky a zajistila si nominační místo na mistrovství Evropy v ruském Petrohradu.

Reálnou šanci na medailové umístění měli před turnajem i junioři Patrik Juchelka a Jaromír Procházka. Procházka však ve vyrovnané základní skupině skončil těsně za hranicí play off a celkově tedy na 5. místě. Juchelka coby druhý ze základní skupiny postoupil do semifinále proti Jirku Ježkovi. Ježek ve třech zápasech nedovolil Juchelkovi skórovat a vystavil mu tak STOP na cestě do finále. Souboj o 3. místo s Mírou Nedvědem ale „Juchy“ vyhrál a ukořistil další pohár do své sbírky.

V mužské kategorii zdála se cesta do play off pro Martina Kučeru nemožná. Smolný den však měli specialisté jako Franta Papák a Ondra Černý a Kučera tak na jejich úkor proklouzl do boje o medaile. Tam však dokázal jen jednou zvítězit a celkově obsadil čtvrté místo. Kdo by to před turnajem řekl?