MČR Chlumčany 12. 12. 2015

Pořádání letošního MČR v táhlovém hokeji se ujal klub v Wulfheim v jejich domovské základně v Chlumčanech. Útulné prostory poskytly všem účastníkům ideální podmínky pro podávání těch nejlepších výkonů.

V kategorii mužů se sezóny aktivně účastnilo pouze trio hráčů, avšak na mistrovství se probojovalo pouze duo Kučera, Šustáček. Na titul mohli pomýšlet takřka všichni na startovní listině, protože letošní turnaj byl velmi vyrovnaný. Do play off nakonec postoupila čtveřice Černý Ondřej (Černí zlobři), Foltýn Jaromír Sen. (Fighting Saints Pečky), Racek Karel (Prague NHL) a náš Martin Kučera. Jen těsně postup unikl našemu druhému hráči Láďovi, který zůstal jako první pod čarou. V nadstavbové části své bohaté zkušenosti prodal právě náš hráč a s potřebnou dávkou štěstí si dokráčel pro mistrovský titul. Po prohraném finále byl velice zklamaný druhý Karel Racek. A na stupních vítězů oba hráče doplnil reprezentant Jaromír Foltýn Sen.

Stupně vítězů:

1. místo: Martin Kučera (SHL SDS EXMOST Brno)
2. místo: Karel Racek (Prague NHL)
3. místo: Jaromír Foltýn Sen. (Fighting Saints Pečky)

Umístění našich hráčů:

1. místo – Martin Kučera
5. místo – Ladislav Šustáček

V kategorii žen mají delší dobu převahu členky klubu Lejdýs Most, proti kterým zdatně bojuje Marcela Kabrdová ze Žďáru. A v podobném duchu se odehrávalo i letošní mistrovský turnaj. Do play off prošla trojice z Lejdýs Most Laštůvková, Doležalová, Sládková a právě Kabrdová. Zde však Marcela nedala svým soupeřkám příliš velkou šanci a poměrně suverénně získala svůj další titul. Na druhém místě skončila Karolína Sládková a třetí místo vybojovala Kateřina Doležalová.

Stupně vítězů: 

1. místo: Marcela Kabrdová (BHL Žďar nad Sázavou)
2. místo: Karolína Sládková (Lejdýs Most)
3. místo: Kateřina Doležalová (Lejdýs Most)

Podobný příběh jako u žen je i v kategorii juniorů, akorát s tím rozdílem, že zde vládne mladá krev z klubu Black Sharks Most. Na letošním mistrovství proti nim přijela bojovat pouze trojice hráčů ze Žďáru nad Sázavou. Jednomu z nich, Tomášovi Kalinovi, se dokonce podařilo probojovat se až do play off. Zde na něj jako soupeři už čekala ostřílená mostecká trojice Doležal Lukáš, Laštůvka Martin a Kusý Jan. Nejlépe se vedlo právě Lukáši Doležalovi, který po napínavé bitvě získal titul. Poraženým finalistou byl Martin Laštůvka a na třetí místo obsadil překvapivě Tomáš Kalina.

Stupně vítězů:

1. místo: Lukáš Doležal (Black Sharks Most)
2. místo: Martin Laštůvka (Black Sharks Most)
3. místo: Tomáš Kalina (BHL Žďár nad Sázavou)

Odpoledne, po skončení bitev jednotlivců, byla na programu soutěž družstev. Mezi největší favority patřili kluby RHC Tigers Příbram, Černí zlobři, Senn-oři a naše mužstvo. Hrací systém byl zvolen tak, že se hrálo pět kol základní části na jednu směnu a a poté následovalo play off. Do toho postoupilo prvních šest týmů s tím, že první dva celky po základní části postoupily do semifinále a zbyla čtyřka se mezi sebou utkala ve čtvrtfinále. Náš tým si od budoval pozici, pro jistý postup do play off. Ve třetí kole jsme remizovali s Příbramí, ve čtvrtém jsme rozdrtili tým Senny-orů v poměru 3:0 a v posledním kole jsme nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 porazili i ambiciózní Černé zlobry. Díky těmto výsledkům jsme společně s RHC Tiger Příbram postoupili přímo do semifinále. Nadstavbová část už se hrála na tři směny. V prvním čtvrtfinále se utkali Černí zlobři a Mix Team Vysočina. Zde se od začátku projevovala převaha loňských vítězů a tak si Černí zlobři dokráčeli pro postup v poměru 5:2. Druhé čtvrt finále prosti sobě svedlo domácí Wulfheim a mladé pušky z Black Sharks Most. Dravé mládí se projevilo v plné síle, protože nedali svým soupeřům šanci a smetli je v poměru 6:0. První semifinále obstarali týmy Příbrami a Mostu. Utkání bylo velmi vyrovnané a mladí mostečtí hráči byli velmi blízko překvapení. Utkání totiž skončilo remízou 3:3 a postupu nakonec rozhodla statistika vstřelených branek. Tuto bilanci měli o jediný gól lepší příbramští hráči, kteří se tak mohli radovat z postupu. V druhém semifinále jsme se ocitnuli mi s týmem Černých zlobrů. K utkání jsme přistoupili zodpovědně a od začátku jsme si budovali mírný náskok. Nakonec jsme si dokráčeli pro postup v poměru 5:2. V souboji poražených semifinalistů si pak tým Black Sharks Most spravil chuť, zvítězil těsným poměrem 4:3 a získal tak svoji první velkou medaili. Ve finále byli jasnými favority hráči Příbrami, ale my jsem cítili šanci na překvapení i díky jejich těsné semifinálové bitvě. Od začátku jsme dokázali držet krok a nakonec se nám překvapení podařilo dotáhnout do úspěšného konce. Dokázali jsme naše soupeře udolat 4:3 a získat pro náš klub druhý titul v historii.

Stupně vítězů:

1. místo: SHL SDS EXMOST Brno (Kučera Martin, Šustáček Ladislav, Juchelka Patrik)
2. místo: RHC Tigers Příbram (Hulínský Milan, Hulínský Lukáš, Hulínský Martin)
3. místo: Black Sharks Most (Kusý Jan, Laštůvka Martin, Doležal Lukáš, Kusý Petr)