Mistrovství ČR 2011 v air-hockeyi

Stejně jako šprtec i air-hockey má své mistrovství republiky. To letošní se konalo premiérově v kroměřížské Kuželně u Nedopilů. Hrálo se na stolech Dynamo, na stejných stolech na kterých se hraje airhockey na vrcholové úrovni ve světě. Zejména v USA, kde má mnohaletou tradici. To air-hockey v ČR je ještě stále v plenkách, v Kroměříži se hrál teprve pátý republikový šampionát.

V něm jsme měli opět několik želízek v ohni, rozmístěni byli do všech kategorií. V ženské kategorii zastupovala náš klub Lucka Raková, vybrala si však nováčkovskou daň a skončila na čtvrtém místě. Mistryní ČR se stala Martina Machatková z Čebína.

V juniorské kategorii pomýšlel náš klub na mety nejvyšší. Na startu jsme totiž měli 5 hráčů. Stejně jako ve šprtci před 14 dny jsme obsadili kompletní stupně vítězů v pořadí: 1. Jaromír Procházka, 2. Patrik Juchelka, 3. Michael Peter. Nutno dodat, že generace našich juniorů úspěšně dozrála a teď jen sklízí zasloužené ovoce. Co víc si přát ;-)

Soutěž mužů měla jednoznačného favorita v podobě obhájce titulu a úřadujícího mistra Evropy Aleše Maři z Čebína. Tomu se snažila cestu za titulem ztížit, v ideálním případě úplně překazit trojice našich hráčů Kučera, Kyzlink, Truhlář. Dobře odehrané skupiny a vítězství v 1.kole play off posunulo Vaška Truhláře a Martina Kučeru do semifinále. Truhláře čekal právě Mařa, Kučeru druhý hráč loňského šampionátu Suchý. Toho Kučera zdolal ve dvou zápasech 2x 7:3, naopak Truhlář s Mařou neudržel dobře rozehranou sérii a poměrem 2:1 na zápasy podlehl. Svou chuť si Vašek zpravil v zápase o 3.místo a klubový úspěch dokonal Martin Kučera když ve vyrovnaném finále přehrál Aleše Mařu po setech 4:7, 7:6 a 7:5. Získal potřetí titul mistra ČR a také přímou vstupenku na květnové mistrovství v Polsku.

Ve vyrovnané soutěži družstev, kde se o titulu rozhodovalo až poslední možnou výměnou se z titulu radovali naši junioři z týmu Neofight před druhým Snipers Čebín. Třetím místem jsme sice neoslnili, ale štěstí jsme si vybrali nejspíš v průběhu dne, takže spokojenost ;-)