Air-hockey – mistrovství ČR 2010

SHL SDS EXMOST BRNO mistrem ČR v Air-hockeyi družstev.

Víkend 4.-5.12.2010 měli v kalendáři zvýrazněn všichni Air-hockeyisté. Zejména ti, co postoupili na 4. mistrovství České republiky v nejrychlejším stolním hokeji na světě.

Na programu byly sobotní soutěže jednotlivců v kategoriích (muži, ženy, junioři) a v neděli také premiérové souboje družstev.

Nutno dodat, že pořadatelem této akce byl Český svaz Air-hockey a hostinec Pod Skalou v Čebíně. Zde je umístěn asi nejlepší stůl v republice a domácí hráči mu za poslední půlrok dali pořádně zabrat.

A jak se říká „těžko na cvičišti lehko na bojišti“. Dle toho vypadalo i finále mužské kategorie, které mělo začátek v 9 hodin ráno. Bez jediné porážky zakončil den favorizovaný Aleš Mařa, kterého na druhém místě podpořil další místní hráč Martin Suchý. Po 1.místě na šprcovém MČR, 4. místě na chemoplastovém, završil úspěšnou stolněhokejovou sezónu krásným třetím místem Martin Kučera.

9. Kyzlink Dalibor – Brno

Po předání pohárů mužům a bouřlivém aplausu domácích byly na řadě zástupkyně něžného pohlaví. Zde patřila mezi největší favoritky obhájkyně titulu Denisa Andrýsková. Ta však překvapivě podlehla domácí Martině Machatkové z Čebína, která se stala překvapivou vítězkou. Krom druhé Andrýskové na stupně vítězů vystoupala i další domácí Denisa Danielová.

8. Šindelářová Monika – Zbraslavice

Nejvyrovnanější souboje se čekaly v juniorské kategorii. Zde nebylo jednoznačného favorita, nikdo by však asi netipoval, že titul vyhraje domácí hráč. A byl to právě Pavel Halouzka, který vypálil rybník všem aspirantům na vítězství a dokonal tak sobotní čebínský triumf.

9. Šromota Michal – Kroměříž

Nedělní soutěž družstev měla po sobotních výsledcích jasného favorita – Čebín. Domácí hráče mohlo o titul reálně připravit snad jen mladé družstvo juniorů z Králova Pole.

Když Čebín v úvodu Královo Pole porazil, zdálo se o vítězi rozhodnuto. Čebínský brankostroj v čele s Alešem Mařou však narazil na nečekanou překážku. Tou bylo družstvo SHL SDS EXMOST BRNO ve složení Kučera, Kyzlink, Velebová. Ti nejenže porazili Čebín nejtěsnějším poměrem 4:3, ale poradili si i s Královým Polem, Kroměříží a Žďárem nad Sázavou a stali se premiérovými mistry České republiky v Air-hockeyi družstev.