SHL Liga – 25.05.2010

Play off 51. ročníku SHL – semifinále:

Série zápasů Pittsburgh vs. Dallas – to byl souboj hvězdných hráčů jako Crosby, Malkin na straně jedné a nejzkušenějšího kouče ligy, který už odehrál tisíce zápasů Gerda Cesara na straně druhé.
Pittsburgh zahájil jednoznačným vítězstvím 5:0 a připsal si na své konto druhou odchytanou nulu letošního Play off. Následovaly dva vyrovnané zápasy se šťastným koncem opět pro tučňáky. Za stavu 0:3 na zápasy si vzal kouč Dallasu hráče stranou a výrazně jim promluvil do duše. Výsledkem byla letos rekordní výhra 10:2 a stav série 3:1 ve prospěch Pittsburghu. Dallas začal lépe i v pátém zápase a hned po 12ti sekundách se ujal vedení 1:0. Ve druhé a třetí třetině se však přehnala ofenzivní smršť Pittsburghu a ten si své vedení již nenechal vzít.

Ve finále Východní divize se utkaly dvě nejofenzivnější mužstva základní části a zároveň vítězové posledních šesti ročníků vyřazovací části soutěže Washington Capitals a Colorado Avalanche. Capitals nastupovali do zápasu coby držitel tří posledních Stanley cupů, naposledy prohráli v Play off s týmem New Jersey Devils 9. května 2006.
Ač mužstva ofenzivně laděná, začaly velice opatrně. Po dvou výchrách 1:0 a 2:1p se ujalo vedení Colorado. Za 9 třetin úvodních zápasů padly jen 4 branky a s Washingtonem to vypadalo bledě. K obratu zavelel kdo jiný než Alexander Ovechkin. Po zápasech 5:2 a 6:0 v nichž 6krát skóroval byl stav 2:2 na zápasy. Nejspíš rozhodující moment celé série přišel ve třetím nastavení pátého zápasu. Přesnou střelou po zemi jej ukončuje Mike Green a Capitals obrací nepříznivý vývoj série. Na vítězné vlně se pak nesl i šestý zápas a po výsledku 8:3 postupující do finále hráči Capitals.

Finále, které začíná 6. června 2010 od 17:00 hod: