SHL Liga, 22.05.2015

SHL_56

Washington – Colorado

Papírovým favoritem v této sérii byl jednoznačně obhájce vítězství z hlavního města, a to i s přihlédnutím k současné formě Colorada. Že je play off jiná disciplína, kde předpoklady neplatí se projevilo hned v úvodu série. Colorado vědomo si své současné střelecké krize poctivě bránilo a dovedlo zápas až do prodloužení, kde však padlo. Dokázalo si však, že i s Washingtonem se dá hrát a poté, co stejným poměrem v prodloužení vyhrál druhý zápas série a hlavně ztracené střelecké sebevědomí. Třetí zápas se stal jednoznačnou záležitostí ve prospěch Colorada a poté co dokázal jejich kouč vyhrát i čtvrtý zápas v poměru 2:0 začínali přítomní tušit první překvapení letošního play off. Washington v pátém zápase ještě vzdoroval, když dokázal urvat nejtěsnější možné vítězství. Avšak šestý zápas dospěl opět do prodloužení, kde mělo více štěstí Colorado a stalo se tak prvním finalistou letošního ročníku.

San Jose – Boston

Souboje těchto dvou týmů v play off bývají vyrovnané a velmi často nabízí fanouškům rozuzlení až v sedmém zápase. Podobný průběh série se očekával i nyní, když podle výsledků základní části byl mírným favoritem celek ze slunné Kalifornie. I tato série se nezačala vůbec podle představ a po třech vyrovnaných zápasech se vždy radovali hráči Bruins, jelikož postupně zvítězili poměrem 5:3, 2:1p a 2:1, a ujali se tak velmi překvapivého vedení 3:0 v sérii. V této chvíli by si na San Jose vsadil jen blázen a zdálo se, že tentokrát bude série velmi krátká. Avšak Sharks jsou bojovníci a uchýlili si k defenzivní taktice. Výsledkem bylo snížení série na 2:3 po dvou zvládnutých prodlouženích a narušení sebejistoty dosud bezchybného Bostonu. Narůstající nervozita se projevila v šestém zápase, kterému hráči Sharks od začátku střelecky vévodili a výsledkem bylo vítězství v poměru 7:4 a srovnání série. Sedmé zápase jsou vždy velmi ošidné a mnohdy rozhoduje momentální štěstí. V tomto případě tomu však bylo jinak, jelikož se naplno projevilo kolik sil stálo Žraloky dorovnání série. Zápas měl jednoznačný průběh a Medvědi si nakonec v poklidu došli pro výhru 7:1 a stali se tak druhým finalistou letošního Stanley Cupu.

Výsledky semifinále Play off:

VÝCHODNÍ KONFERENCE:

washington WASHINGTON (Kučera) 2 : 4 colorado COLORADO (Horák K.)
(2:1p, 1:2p, 1:6, 0:2, 1:0, 3:4p)

ZÁPADNÍ KONFERENCE:

san jose  SAN JOSE (Juchelka) 3 : 4 boston BOSTON (Martinčič J.)
(3:5, 1:2p, 1:2, 1:0p, 4:3p, 7:4, 1:7)

Finále:

• Colorado – Boston

Finále Play off se uskuteční v úterý 02.06.2015 od 16:45 hod v Orlovně Královo Pole.