SHL Liga – 18.01.2011

Hrací den ve znamení rekordních sérií.

Washington pěti vítězstvími protáhl své vítězné tažení na 24 zápasů. Naposledy odcházel od hracího stolu poražen 9. listopadu po výsledku 2:3 s Nashvillem. Od té doby 22x vyhrál a 2x podlehl soupeři v prodloužení.

Další snad ještě pozoruhodnější sérii vytvořilo Colorado a především jeho brankář Peter Budaj. Tým, který se tradičně pyšní nejlepším útokem, ale také jednou z nejhorších obran ligy neinkasoval branku ve čtyřech zápasech v řadě. První zápas dne (výhra 6:5 nad Pittsburghem) přitom nedal tušit k čemu dojde. Jenže pak následovaly výhry 3:0 nad Buffalem, 4:0 s Philadelphií, 5:0 se San Jose. Vítěznou sérii Budaje dokázal smařit až Dallas ve druhé minuté prodloužení do té doby bezbrankového zápasu. Peter Budaj zaznamenal rekordní neprůstřelnost v délce 73 min. a 58 sekund!