SHL Liga 17.06.2014

Play off 55. ročníku SHL – Finále:

Dnes bylo na programu finále play off a rozhodně se bylo na co dívat. Nepříliš zkušený Boston se do obhájců prvenství z Washingtonu pustil bez respektu a i díky výborně chytajícímu gólmanovi jej dostal pod slušný tlak již od prvních minut. Zde se však projevily zkušenosti a Washington se ostrým začátkem nenechal zaskočit, hru dokázal zklidnit a v prodloužení nakonec i získat první zápas pro sebe. Toto vítězství  určilo ráz celé série, protože Boston pak celou dobu pouze dotahoval, i přes to, že většina zápasů byla velmi vyrovnaná (vyjma zápasu č. 5, kde Washington vedl již v první minutě 3:0 a v podobném duchu pokračoval celý zápas). Bostonu se nakonec podařilo dotáhnout sérii až do sedmého zápasu. V něm měl většinu zápasu navrch Washington, ale Bostonu se podařilo ve třetí třetině vyrovnat a vypadalo to, že máme zaděláno na drama. Opak se však stal pravdou. Washington velmi rychle odpověděl na vyrovnání šťastným gólem a závěr již zcela ovládl, protože Boston vrhl všechny síly do útoku.

Po dlouhé, napínavé a vyrovnané sérii tak Washington Capitals opět obhájil triumf ve Stanley Cupu!