SHL Liga, 12.05.2015

SHL_56Play off 56. SHL – Čtvrtfinále:

Washington – Dallas

Tato série již před začátkem slibovala těsná dramata, kdy zápasy bude rozhodovat jediná chybička. Tuto předpověď nám potvrdil hned první zápas, ve kterém Dallas dlouho držel s favoritem krok, ale Washington nakonec urval výhru 2:1 a ujal se vedení v sérii. Stejný průběh měl i druhý zápas, ale šťastnějším byl na konci zápasu tentokrát Dallas. Série se tak za stavu 1:1 stěhovala do Dallasu. Ten však vůbec nedokázal využít domácí prostředí a po dvou těsných prohrách (3:2p a 6:5) se musel v dalším průběhu série pokusit o malý zázrak. Ten se však nekonal, protože Washington hned další zápas vyhrál 3:1 čímž si zajistil postup do dalšího kola.

Colorado – Montreal

Tato série byl souboj mezi týmem, jenž měl play off jasné dlouho dopředu, ale v posledních kolech se nepotkával s přílišnou formou a mužstvem jenž si play off muselo v závěru základní části vybojovat. Ve špatných výkonech Colorado pokračovalo i v play off, avšak štěstí se k němu v důležitých momentech otočilo čelem. Montreal bojoval, ale bohužel nedokázal pro sebe získat jediný zápas, takže výsledek 4:0 pro něj vyzněl až příliš krutě a nezaslouženě.

San Jose – New Jersey

Souboj dvou ofenzivních tahounů, tak by se dal charakterizovat souboj těchto týmů. Na straně hostů byl vítěz Art Ross Trophy, nestárnoucí legenda Jaromír Jágr a na straně domácích loňský vítěz této trofeje a jediný hráč, který dokázal s Jardou bodově držet krok až do konce soutěže, Logan Couture. Že jsou Ďáblové nepříjemným soupeřem do play off i když se jim příliš nedaří v základní části dokazovali od prvních zápasů. Po třech zápasech byl stav série 2:1 pro New Jersey a zdálo se, že favorit nedokáže tentokrát najít recept jak vyzrát. Zlom v celé sérii nastal v zápase č.4. V něm dokázalo San Jose smazat tříbrankovou ztrátu, zápas vyhrát a tím překlopit celou sérii ve svůj prospěch v poměru 4:2.

Boston – Philadephia

Obě mužstva ke konci základní části vykazovala dobrou formu a tak se dala očekávat velmi vyrovnaná série. Tento předpoklad však Bruins velmi rázně odmítli, vyhráli první tři zápasy série (postupně 5:2,3:2 a 3:2p) a zdálo se, že o postupujícím bude velmi brzo rozhodnuto. V této chvíli však Philadelphia prodala své zkušenosti, v čtvrtém zápase série zavřela a vítězstvím v poměru 3:0 vykřesala alespoň malou naději. Sint Maarten Tu přiživila i v dalším zápase, jenž získala těsným výsledkem 2:1 po prodloužení, a zdálo se, že se přece jen můžeme dočkat dramatu. Ten nakonec Boston přeci jen odmítl, když šestý zápas ovládl s čistým kontem a celou sérii nakonec získal pro sebe v poměru 4:2 na zápasy

Výsledky čtvrtfinále Play off:

VÝCHODNÍ KONFERENCE:

washington WASHINGTON (Kučera) 4 : 1 dallas DALLAS (Cesar)
(2:1, 2:3, 3:2p, 6:5, 3:1)
colorado COLORADO (Horák K.) 4 : 0 montreal MONTREAL (Kyzlink)
(4:1, 5:2, 2:1, 2:1p)

ZÁPADNÍ KONFERENCE:

san jose  SAN JOSE (Juchelka) 4 : 2 NEW JERSEY (Fryč)
(1:3, 4:3p, 3:4, 4:3p, 3:2, 3:2)
boston  BOSTON (Martinčič J.) 4 : 2 PHILADELPHIA (Truhlář)
(5:2, 3:2, 3:2p, 0:3, 1:2p, 2:0)

Semifinále:

  • Colorado – Washington
  • San Jose – Boston

Semifinále Play off se uskuteční v pátek 22.05.2015 od 16:45 hod v ateliéru na Bayerově 45!