SHL Liga – 02.06.2011

Play off 52. ročníku SHL – finále:

Finále mezi Washingtonem a Philadelphií sliboval spíše defenzivní šprtec, obě mužstva pravidelně patří mezi ty, která dostávají nejméně branek v celé SHL Lize. Zápas zároveň postrádal favorita. Washington coby čtyřnásobný vítěz Play off a také základní části na straně jedné a Philadelphia, která letos v Play off neokusila hořkost porážky na straně druhé. Jejich letošní vzájemná bilance lehce nakloněna poměrem 4:3 pro Philadelphii.

Hrálo se v mimořádném mimoúterním termínu, to kvůli pracovnímu nasazení Philadelphie, přichystán byl jeden jediný rozhodčí – Karel „rozinka“ Horák. Ten protáčel očima hned v prvním zápase, který za stavu 1:1 dospěl do prodloužení. Jeho utrpení však netrvalo moc dlouho, v druhém prodloužení určuje stav série 1:0 ve prospěch Washingtonu Nicklas Backstrom. Ten má na svědomí také vítěznou branku druhého utkání, stav 2:0 pro Washington. Ve třetím a čtvrtém zápase bere osud série do svých rukou Mike Green a Washington se po dvou dalších výhrách 1:0 a 3:1 může po páté v řadě radovat ze zisku Stanley Cupu.