SHL Liga, 02.06.2015

SHL_56Play off 56. ročníku SHL – Finále:

Colorado – Boston

Že k úspěchu vede převážně dobrá defenziva je všeobecně známo. Ale způsob jakým tento obecně známí fakt uvedl do praxe Boston v letošním finále se jen tak nevidí. S útočně laděným Coloradem dokázal udržet čisté konto neuvěřitelných 13 třetin a v té čtrnácté skórovali hráči lavin z penalty. Po velmi dlouhém úvodu jsme tu měli stav série 1:1 na zápasy a bylo zřejmé, že o osudu celého střetnutí pravděpodobně rozhodne právě zápas s pořadovým číslem tři. I ten po bezbrankové remíze dospěl do prodloužení, ale tentokrát byl tím šťastnějším Boston, jenž se ujal vedení v sérii a udělal tak důležitý krok k vysněnému triumfu. Svoji odhodlanost Medvědi dokázali v následujícím zápase, který po další remíze rozhodoval nastavený čas, jenž byl opět s dobrým koncem pro Bruins. V pátém zápase pak už hráči Avalanche neměli sílu příliš vzdorovat a celek Boston Bruins s lodivodem Jakubem Martinčičem si dokráčeli až překvapivě hladce pro letošní Stanley Cup.